Burse Postdoctorale - biologie moleculara, biologie celulara si medicina moleculara
The Institute of Biochemistry
Romanian Society of Biochemistry
Romanian Journal of Biochemistry

 

Uniunea Europeana
 
 
 

Guvernul Romaniei
Ministerul Muncii Familiei
si Protectiei Sociale
AMPOSDRU

Fondul Social European
POSDRU 2007-2013
 
 

Instrumente Structurale
2007-2013
 
 

 
 
 
 

OIPOSDRU
 
 
 
- Investeste in oameni ! -
FONDUL SOCIAL EUROPEAN

Programul Operational Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 - 2013
Axa prioritara 1 "Educatie si formarea profesionala in sprijinul cresterii economice si dezvoltarii societatii bazate pe cunoastere"
Domeniul major de interventie 1.5 "Programe doctorale si postdoctorale"
 
 
   
English
 
 
     
          
 

Institutiile Membre ale Consortiului

Institutul de Biochimie al Academiei
Teme: biologia moleculara a celulei, biochimie, bioinformatica, virusologie, farmacofori
Contact: Stefana Petrescu stefana.petrescu@biochim.ro
 
Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara Cluj-Napoca
Teme: metabolomica, chemometrie, markeri moleculari
Contact: Carmen Socaciu csocaciu@usamvcluj.ro
 
Institutul Clinic de Boli Digestive si Transplant Hepatic Fundeni
Teme: terapii celulare
Contact: Simona-Olimpia Dima dima.simona@gmail.com
 
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Laserilor, Plasmei si Radiatiei
Teme: biomateriale, nanostructuri
Contact: Ion N. Mihailescu ion.mihailescu@inflpr.ro
 
Universitatea de Medicina si Farmacie Victor Babes Timisoara
Teme: terapii celulare
Contact: Carmen Bunu cbunu@umft.ro
 
Facultatea de Chimie, Universitatea Bucuresti
Teme: sinteza dirijata, biotehnologii
Contact: Ileana Cornelia Farcasanu farcasanu.ileana@unibuc.ro